نماد اعتماد الکترونیکی زیبافرش

همانطور که میدانید یکی از عوامل مهم توسعه تجارت الکترونیکی، ایجاد اعتماد و اطمینان در میان کاربران خدمات الکترونیکی می باشد.با توجه به بررسی های انجام گرفته توسط تیم فروشگاه اینترنتی زیبافرش ، مهمترین عوامل مراجعه و اعتماد خریداران به کسب و کار های اینترنتی از جمله فروشگاه زیبافرش به شرح ذیل می باشند :

1- شناسایی مالک کسب و کار و امکان مراجعه در صورت بروز اشکال.
2- کامل و صحیح بودن اطلاعات کالا یا خدمات ارائه شده.
3- گارانتی محصولات و ارائه خدمات پس از فروش.
4- محفوظ ماندن اطلاعات شخصی و مالی خریداران.
5- تایید امنیت سایت توسط یک موسسه و مرکز ملی اعتماد.

طبق مطالعات انجام شده توسط تیم زیبافرش تائید کسب و کار اینترنتی توسط یک موسسه و مرکز ثالث ، بیشترین تاثیر در مراجعه و اعتماد خریداران به کسب و کار اینترنتی را دارد . در این حالت خریدار از محفوظ ماندن اطلاعات خود در فروشگاه اینترنتی زیبا فرش احساس امنیت بیشتری دارد و اگر از اطلاعات شخصی وی سوء استفاده شود ، می تواند برای شکایت از کسب و کار اینترنتی متخلف به مراجع قانونی مراجعه نماید.

در ایران مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مسئولیت ایجاد زیر ساخت های امنیت و اعطای نماد اعتماد الکترونیکی به کسب و کارهای اینترنتی از جمله سایت فروش آنلاین فرش ماشینی زیبافرش را برعهده دارد.

اعطای نماد اعتماد الکترونیکی برای وب‌سایت های تجاری از جمله zibafarsh.com با هدف قانونمند کردن و چارچوب دهی به فعالیت کسب و کارهای اینترنتی در حال انجام می باشد. نماد اعتماد الکترونیکی به شکل یک علامت در پایین سایت‌هایی که از نظر قانونی فعالیت آنان مورد تائید است به نمایش در می آید. ساماندهی سایت‌های تجاری در کشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الکترونیکی به‌خصوص B2C خواهد بود. به نحوی‌که مردم در هنگام خرید در سایت زیبافرش از طریق اینترنت با اطمینان از این‌که سایت‌ زیبافرش دات کام به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهد کرد و حقوق مصرف کنندگان را به رسمیت می‌شناسد،‌ اقدام به خرید می کنند.

خریداران می باید با جستجو در فهرست وب سایت های مورد تایید، از صحت “”نماد اعتماد الکترونیکی”” به نمایش درآمده در وب سایت ها منجمله فروشگاه اینترنتی فرش های ماشینی زیبافرش اطمینان حاصل کنند.